הנדסה סביבתית

הנדסה סביבתית

הפגיעה המתמשכת בכדור הארץ וההבנה ההולכת ומעמיקה כי עלינו לרתום את מירב המאמצים והיכולות שלנו לשיפור תנאי הסביבה ושמירה על משאבי הטבע היקרים, הביאו להתפתחות תחום הנדסה סביבתית.

חברת רזי דבוש הנדסה גיאוטכנית, מתמחה בתחום הנדסה סביבתית. אז מהי בדיוק הנדסה סביבתית? מיהו מהנדס סביבה? ואילו שירותים הוא מעניק?

הנדסה סביבתית

מה זה הנדסה סביבתית?

תחום ההנדסה מוכר לנו בעיקר מהתחום האזרחי, הכולל תכניות לתכנון והקמה של מבנים ומערכות תעשייתיות ו/או ציבוריות ועם התפתחות הטכנולוגיה, הידע והכלים ההנדסיים המתקדמים, התפתח תת תחום בעולם ההנדסה – הנדסה סביבתית. 

הנדסה סביבתית עושה שימוש בכלים הנדסיים מתקדמים וכלי פיתוח מחקר מודרניים לצורך שיפור איכות הסביבה הטבעית, כמו ניהול צריכת מים וחשמל, בקרת זיהום, קיימות סביבתית, פתרונות מחזור ועוד וכן במציאת פתרונות סביבתיים בתחום הבריאות הציבורית, דוגמת הגנה מקרינה וניהול פסולת ושפכים.

מיהו מהנדס סביבה?

עם ההכרה ההולכת וגוברת בחשיבות של השמירה על איכות הסביבה, מדינות העולם וישראל בכללן, פועלות לקידום חוקים העוסקים בתחום ובהתאם לכך, ענפי תעשייה רבים נדרשים לעמוד בתקנים מחמירים, שאת יישומן בשטח בודק מהנדס סביבה מומחה.

מהנדס סביבתי הוא מהנדס בעל תואר והסמכה מקצועית בתחום, כאשר מלבד יישום חוקי איכות הסביבה, הוא פועל לאיתור והגדרת בעיות סביבתיות, קביעת יעדים ומטרות לטיפול במפגעים סביבתיים, מציאת פתרונות טכנולוגיים לשמירה על הסביבה והתעדכנות שוטפת במגמות העולמיות והשיטות המודרניות לשמירה מיטבית על איכות הסביבה.

שירותי הנדסה סביבתית – רזי דבוש הנדסה גיאוטכנית 

רזי דבוש הנדסה גיאוטכנית מספקים מגוון שירותי הנדסת סביבה, ביניהם נמנים:

תכנון מבנים ירוקים

בנייה ירוקה היא אחת הדרכים היעילות והנפוצות ביותר לשמירה על איכות הסביבה, כאשר שיטת בנייה זו מתרכזת בחיסכון של משאבי אנרגיה, מים וחומרי גלם, תוך שימוש בחומרים ממוחזרים ותכנון נכון ומוקפד בכדי לעמוד בתקנות הבנייה הירוקה.

חוות דעת סביבתית

חוות דעת סביבתית היא מסמך המתייחס לנושאים הקשורים להשפעות המבנה על הסביבה, בדגש על זיהום קרקע ומי תהום, איכות אוויר, פסולת תפעולית ונושאים נוספים, כשהיא נצרכת בעיקר בשביל קבלת רישיון עסק, היתרי בנייה, תב"ע ועוד.

תכנון הידרולוגי

מי הגשמים הם משאב חיוני לקיומנו, ולצד מגוון השיטות למחזור ואגירת מים, חשוב לנהל בצורה נכונה ומוקפדת את מי הגשמים בישראל (תהליך המוכר בשם תכנון הידרולוגי), במטרה למנוע הצפות, שחיקת הקרקע וזיהום מים.

טיפול ושיקום קרקעות מזוהמות

על מנת להכשיר קרקע לצרכי חקלאות או מגורים וכן לטפל במקרים של דליפת חומרים מזהמים, נדרשת תכנית טיפול ושיקום קרקעות, המתחילה בביצוע סקרי קרקעי מקיפים על פי הנהלים של המשרד להגנת הסביבה ומסתיימת בפינוי ושיקום הקרקע בדרך היעילה והמהירה ביותר.

הכתובת לשירותי הנדסה סביבתית 

כפי שניתן להבין, שירותי הנדסה סביבתית נדרשים במגוון תחומים ובכדי לקבל את המענה המקצועי והמתאים ביותר לצרכים והמטרות שלכם, חשוב לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון עשיר בתחום.

בחברת רזי דבוש הנדסה גיאוטכנית, המתמחים בהנדסה סביבתית ועוד , תוכלו לקבל מטרית שירותים נרחבת בתחום ואת הפתרונות היעילים והמתקדמים ביותר.

לסיכום

הנדסה סביבתית מרכזת תחתיה את כל נושא שיפור איכות הסביבה באמצעות כלים הנדסיים וכלי מחקר ופיתוח מודרניים, במטרה לנצל היטב את משאבי הטבע הקיימים ולהפחית ככל האפשר את הפגיעה בהם.

במסגרת מגוון השירותים שתוכלו לקבל ממהנדס סביבה מקצועי נמצאים: תכנון מבנים ירוקים, חוות דעת סביבתית, תכנון הידרולוגי וטיפול ושיקום קרקעות מזוהמות ובכדי לקבל את השירותים המקצועיים והמתאימים ביותר לצרכים והמטרות שלכם, חשוב לבחור בחברה מקצועית ומנוסה בתחום ההנדסה בכלל והנדסת הסביבה בפרט.

לקבלת הצעת מחיר

מעוניינים בייעץ ללא עלות? השאירו פרטים עוד היום